Достапни линкови

logo-print

Грузијскиот министер за земјоделство поднесе оставка поради корупција


Давид Кирвалидѕе, Министер за земјоделство на Грузија

Давид Кирвалидѕе, Министер за земјоделство на Грузија

Министерот за земјоделство на Грузија Давид Кирвалидѕе поднесе оставка откако неколкумина од вработените во министерството беа приведени под сомневање за корупција. Кирвалидѕе изјави денеска дека ја превзема одговорноста за она што се случувало во Министерството за земјоделство и оти се повлекува од функцијата се додека целосно не биде расчистен случајот, изразувајки надеж дека истрагата ќе биде објективна.
XS
SM
MD
LG