Достапни линкови

logo-print

Притворени тројца осомничени за нападот во Бостон


Крв на улица во Бостон по нападот на маратонот

Крв на улица во Бостон по нападот на маратонот

Бостонската полиција соопшти денеска дека биле приворени уште тројца осомничени за бомбашкиот напад на маратонот на 15 април. Тие информацијата ја објавија на твитер, при што наведоа дека подоцна ќе озбезбедат повеќе детали. Портпаролката на бостонската полиција ги потврди апсењата, но порача дека за дополнителни инфрмации треба да обратат кај ФБИ.
Три лица загинаа, а околу 260 беа повредени во нападот. Еден од осомничените Тамерлан Царнаев загина во престрелка со полицијата.
XS
SM
MD
LG