Достапни линкови

logo-print

Карго авион на НАТО се урнал во Авганистан


НАТО соопшти дека се урнал карго авион во базата Баграм во Авганистан. Капетанот Лука Карниел изјави денеска дека можат да потврдат дека авионот се урнал кратко по полетувањето од базата. Тој ги негираше тврдењата на талибанците дека тие се одговорни за падот на авионот.
Според него, немало извештај за активности на талибанците за време на несреќата. Се уште нема информации за повредени.
XS
SM
MD
LG