Достапни линкови

logo-print

Грција усвои закон за отпуштање државни службеници


Грчкиот парламент синоќа усвои закон со кој се овозможува до крајот на наредната година да бидат отпуштени од работа повеќе од 15 000 државни службеници. Законот е дел од настојувањето на грчката влада да ги намали трошоците и да обезбеди прдолжување на исплатата на меѓународната помош во заеми.
XS
SM
MD
LG