Достапни линкови

logo-print

Металург поразен од Киелце


Македонскиот ракометен првак Металург не успеа да се пласира во четирите најдобри екипи во Лигата на шампиони, откако беше поразен од Киелце во Полска. Металург загуби со 26:15, а резултатот на крајот од првото полувреме беше 12:08. Киелце заедно со Барселона и Кил ќе се бори за титулата во најелитното ракометно натпреварување на фајнл фор турнирот во Келн.
Четвртата екипа која ќе им се придружи ќе се знае по натпреварот меѓу Хамбург и Флензбург. Металург на првиот натпревар со Киелце во Скопје загуби со 25:27.
XS
SM
MD
LG