Достапни линкови

logo-print

Уапсен сопственикот на зградата што се урна во Бангладеш


Урнатините на зградата во Бангладеш

Урнатините на зградата во Бангладеш

Полицијата во Бангладеш го уапси сопственикот на зградата која се урна во минатата недела, при што загинаа повеќе од 350 лица. Властите соопштија дека Мухамед Сохел Рама бил уапсен на индиската граница. Рама беше во бегство откако се случи несреќата во изминатата среда.
Спасувачките тимови се уште се обидуваат да пронајдат преживеани под урнатините на осумкатната зграда во која биле сметени неколку фабрики.
XS
SM
MD
LG