Достапни линкови

logo-print

Престрелката во Италија изолиран инцидент


Новиот италијански министер за внатрешни работи Ангелино Алфано изјави денеска дека престрелката пред канцеларијата на премиерот била изолиран инцидент. Според него нападот го извршил 49 годишен невработен маж. Престрелката се случи додека владата на премиерот Енрико Лета положуваше заклетва во претседателската палата, при што двајца полицајци беа повредени.
XS
SM
MD
LG