Достапни линкови

logo-print

Вооружена група опколила министерство во Либија


Прославата на годишнината од соборувањето на режимот на Моамер Гадафи во Либија

Прославата на годишнината од соборувањето на режимот на Моамер Гадафи во Либија

Вооружена група го опколила министерството за надворешни работи на Либија. Тие бараат лицата кои работеле за режимот на соборениот лидер Моамер Гадафи да им биде забрането да работат во новата администрација. Сведоци соопштија дека околу 30 возила од кои некои вооружени ја опколиле зградата на министерството во Триполи.
Војската соопшти дека во тек се преговорите и дека никој не влегол во зградата. Гадафи беше соборен во 2001 година, при што бунтовниците го заробија и убија.
XS
SM
MD
LG