Достапни линкови

logo-print

Новата италијанска влада положи заклетва


Енрико Лета

Енрико Лета

Новата италијанска влада положи заклетва со што се стави крај на двомесечниот политички ќорсокак во земјата. На кабинетот на премиерот Енрико Лета се очекува во наредната недела Парламентот да му изгласа доверба.
Додека владата положувала заклетва пред канцеларијата на премиерот во Рим се случила престрелка при што двајца полицајци се повредени. Се уште не се знае дали инцидентот бил поврзан со церемонијата.
XS
SM
MD
LG