Достапни линкови

logo-print

Израел нападнал цели во Појасот Газа


Израелски војници

Израелски војници

Изрелската војска соопшти дека нејзините авиони погодиле мети на Хамас во Појасот Газа откако милитантите истрелале ракети во јужен Израел. Според нив, нападот се случил врз складиште за муниција и во објект за тренинг на Хамас. Никој не бил повреден во нападот.
XS
SM
MD
LG