Достапни линкови

logo-print

Четворица војници на НАТО загинаа во Авганистан


Четворица војници на НАТО загинале кога нивниот авион се урнал во јужниот дел на Авганистан. Според алијансата, кога се случила несреќата во покраината Забуле не биле забележани активности на бунтовниците.
Локалните власти соопштија дека причината за несреќата може да биде лошото време.
XS
SM
MD
LG