Достапни линкови

logo-print

Уапсен осомничен за отровното писмо до Обама


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американските власти го обвинија 41 годишниот Еверет Дутске од Мисисипи за поседување на рицин во врска со истрагата за отровните писма испратени до претседателот Барак Обама и други државници. Писмата кои содржеле рицин беа испратени на 18 април до Обама, сенаторот Роџер Викер и судијата Сејди Холанд од Мисисипи.
Дутске треба утре да се појави пред судот во Оксфорд. Тој доколку биде осуден се соочува со доживотна казна затвор.
XS
SM
MD
LG