Достапни линкови

logo-print

Поддржувачи на Црвенковски втор ден протестираат


Втор ден по ред стотина поддржувачи на СДСМ протестираат пред седиштето на опозициската партија незадоволни од најавите на лидерот Бранко Црвенковски дека дефинитивно ќе се повлече од функцијата претседател на СДСМ. Велат, целото членство стои зад нивниот став дека Црвенковски е единствениот лидер кој може да ја води партијата до победа на наредните парламентарни избори и нема да се откажуваат се до конгресот на партијата на 2 јуни.
XS
SM
MD
LG