Достапни линкови

logo-print

Петмина притворени за урнатата фабрика во Дака


Полицијата во Бангладеш притвори пет лица за поврзаност со лошо конструираната фабрика во која што загинаа 340 лица. Во нив се вклучени директорот на фабриката и сопругата на сопственикот кој сеуште се крие. Спассувачките екипи во Дака продолжија да ги извлекуваат мртвите тела и веруваат дека 15 мина се сеуште живи. Осумкатната зграда се урна на 24 април при што големи блокови од бетон се урнаа врз речиси 3000 работници.
XS
SM
MD
LG