Достапни линкови

logo-print

Дипломатите без визи во Аргентина


Безвизен режим за носителите на дипломатски и службени пасош е договорен на средбата на премиерот Никола Груевски со министерот за надворешни работи на Аргентина, Хектор Тимерман.
Потпишан е и Меморандум за промоција на соработката на полето на инвестициите.
Во рамките на турнејата низ земјите од Латинска Америка, каде владиниот економски тим ги претставува инвестициските потенцијали на земјава, премиерот Груевски се сретнал и со потпретседателот на Аргентина Амадо Буду, соопштија од владиниот кабинет.
XS
SM
MD
LG