Достапни линкови

logo-print

Вечерва затворање на 16 Скопски филмски фестивал


Со рускиот филм „Предавство“ на режисерот Кирил Сребреников вечер во кино „Милениум“ ќе биде затворен 16. Скопски филмски фестивал. Една од глaвните улоги ја игра актерот Дејан Лилиќ, кој ќе го претстави филмот пред македонската публика. „Предавство“ минатата година беше номиниран за наградата „Златен лав“ на Венецискиот филмски фестивал.
XS
SM
MD
LG