Достапни линкови

logo-print

Во март од кипарските банки повлечени се 1,8 милијарда евра


Европската централна банка денеска соопшти дека во март од кипарските банки повлечени се 1,8 милијарда евра.
Депозитите во кипарските банки во март се намалил за 3,9 проценти во однос на февруари.
Европската Централна Банка наведува дека намалувањето на депозитите е по десетти пат.
XS
SM
MD
LG