Достапни линкови

logo-print

Русија не дава деца на посвојување во земји каде има геј бракови


Претседателот Владимир Путин изјави дека Русија би можела да го промени договорот за усвојување руски деца со Франција и други западни земји кои ги легализираат хомосексуалните бракови.
Путин смета дека е несоодветно да се прават промени кон постојните спогодби о оти другите треба да ги почитуваат културна традиција и етички норми на Русија. Москва преходно забрани посвојувања на руски деца во САД во знак на одмазда за Вашингтон поради случајот Магнитцки.
XS
SM
MD
LG