Достапни линкови

logo-print

ЕУ бара инспекција на ОН во Сирија


Европската унија побара Дамаск да им дозволи на Обединетите нации да извршат инспекција на хемиското оружје во Сирија. Белата куќа во четвртокот објави дека американските разузнавачки служби имаат сознанија дека дека режимот на Асад користел хемиско оружје, вклучувајќи ја и употребата на нервен гас сарин.
XS
SM
MD
LG