Достапни линкови

logo-print

Во Тексас извршена смртна казна


Затвореник во Тексас денеска бил егезекутиран за убиство на еден човек во 2002 година. Станува збор за Ричард Коб врз кој казната била извршена со смртоносна инекција. Коб и неговиот партнер кој во 2012 година исто така е егзекутиран ограбиле една продавница и киднапирале еден маж и две жени. Мажот потоа го убиле додека жените ги силувале и ги застрелале, но тие преживеале. Последното што го запишал Коб пред да биде погубен било „животот е смрт, смртта е живот“.
XS
SM
MD
LG