Достапни линкови

logo-print

Осомничените бомбаши од Бостон планирале напади во Њујорк


Градоначалникот на Њујорк Мајкл Блумберг изјави дека осомничените за бомбашките напади во Бостон планирале да детонираат експлозивни направи и на Тајмс сквер. Блумберг додаде дека ФБИ му јавиле за ваквиот план во средата. Тој рече дека според изјавите на преживеаниот осомничен, се планирале експлозии на плоштадот во Њујорк на случајно избрани локации.
XS
SM
MD
LG