Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот суд издаде наредба за апсење на Мушараф


Первез Мушараф

Первез Мушараф

Пакистанскиот суд нареди поранешниот лидер Первез Мушараф да биде уапсен поради поврзаност со атентатот врз поранешната премиерка Беназир Буто во 2007 година. Обвинителството соопшти дека Мушараф треба да се појави на сослушување пред судот во петок. Тој е обвинет за небрежност и за тоа што не успеал да ја заштити Буто. Мушараф се наоѓа во домашен притвор за друг случај.
XS
SM
MD
LG