Достапни линкови

logo-print

Царнаеви тврдат дека нивните синови се невини


Зубеидат Царнаева

Зубеидат Царнаева

Родителите на осомничените за нападот на бостонскиот маратон Тамерлан и Џохан Царнаев и натаму тврдат дека нивните синови се невини. На прес конференција во главниот град на Дагестан, Анзор и Зубеидат Царнаеви изјавија дека нивните синови биле наместени од ФБИ.
Анзор потврди дека за време на престојот во Махатчкала, Тамерлан посетил џамија поврзана со екстремистите. Но според него, тоа немало влијание врз неговиот син.
XS
SM
MD
LG