Достапни линкови

logo-print

Кина ќе купи 60 авиони од Франција


Кинескиот претседател Кси Џинпинг денеска потпиша меморандум со францускиот претседател Франсоа Оланд за купување на 60 авиони Ербас. Двајцата лидери го потпишаа договорот на церемонија во Пекинг. Оланд е во дводневна посета на Кина со цел да ја зголеми трговската соработка со земјата.
XS
SM
MD
LG