Достапни линкови

logo-print

Штефан Филе денеска во Белград


Европскиот комесар за проширување Штефан Филе ќе го посети денеска Белград каде што со највисоките државни претставници ќе разговара за бриселскиот договор меѓу Белград и Приштина.Комесарот за проширување треба да разговара со премиерот Ивица Дачиќ и со потпретседателот на владата Александар Вучиќ Тој ќе учествува и на конференција за Борба против корупцијата во Србија.
XS
SM
MD
LG