Достапни линкови

logo-print

ДИК отфрли два приговори за гласањето во Долнени


Државната изборна комисија на денешната седница отфрли два приговора на ДУИ за вториот круг од гласањето на локалните избори во Општина Долнени. Овластениот претставник на ДУИ Селим Адеми образложи дека приговорите се главно поради групно и семејно гласање.
ДУИ поднесе вкупно пет приговори за гласањето во Долнени. Во текот на денот ДИК треба да ги разгледа останатите три приговори.
XS
SM
MD
LG