Достапни линкови

logo-print

Повторно судири во Ирак


Ирачките безбедносни сили повторно се судриле со бунтовниците, по вчерашните немири во кои загинаа 23 лица. Најжестоки борби имало во градот Сулејман Бејк, кој се наоѓа северно до Багдад. Локалната полиција соопшти дека најмалку пет војници загинале.
Насилството започна вчера откако ирачките безбедносни сили упаднаа во сунитски протестен камп во Хавија.
XS
SM
MD
LG