Достапни линкови

logo-print

Судот ги отфрли барањата на рускиот активист Навални


Алексеј Навални

Алексеј Навални

Судот во централниот руски град Киров ги отфрли сите иницијативи на одбраната на антикорупцискиот активист Алексеј Навални за одложување на процесот. Судот го одби предлогот случајот против него да биде вратен на истражителите. Според судијата Сергеј Блинов немало основа за такво нешто. Блинов го одби и предлогот на одбраната да го напушти случајот, бидејќи бил пристрасен и подложен на влијанија.
XS
SM
MD
LG