Достапни линкови

logo-print

Косово ќе ја реализира бриселската спогодба за 90 дена


Косовскиот вицепремиер Хајредин Кучи

Косовскиот вицепремиер Хајредин Кучи

Косовскиот вицепремиер Хајредин Кучи изјави денеска дека владата има намера да ја реализира бриселската спогодба во рок од 90 дена. Според него, до крајот на јуни ќе се видат и првите конкретни резултати како што се расформирање на илегалните безбедносни сили на Србија на северот на Косово.
Кучи во изјава за приштинскиот дневен весник Коха Диторе рече дека и илегалните структури на правосудството ќе се интегрираат во правосудниот систем на Косово.
XS
SM
MD
LG