Достапни линкови

logo-print

Иванов на конференција во Вашингтон


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов задутре, во рамки на годишниот Седона форум на кој е најавено присуство и на потпретседателот на САД Џо Бајден, ќе учествува на панел дискусија за обединување на Европа. Тема на годинашниот форум, што го организира Инстититутот Мекејн, политичката организација на влијателниот американски републикански сенатор од Аризона Џон Мекејн, ќе биде ефективното промовирање на слободата и демократијата.
XS
SM
MD
LG