Достапни линкови

logo-print

МААЕ на преговори со Иран во мај


Директорот на МААЕ Јукија Амано

Директорот на МААЕ Јукија Амано

Меѓународната агенција за атомска енергија соопшти дека во мај ќе бидат рестартирани преговорите со Иран за нукеларната програма на земјата. Средбата ќе се одржи на 15 мај во Виена. Според нив, разговорите ќе бидат насочени кон финализирање на пристапот за решавање на прашањата поврзани со можната воена димензија на иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG