Достапни линкови

logo-print

Бомба во близина на домот на Мушараф


Первез Мушараф

Первез Мушараф

Пакистанската полиција соопшти дека пронашла бомба во близина на домот на поранешниот лидер на земјата Первез Мушараф. Началникот на полицијата во Исламабад Бани Амин изјави дека бомбата била пронајдена во возило паркирано на 150 метри одалеченост влезот на куќата на Мушараф, која се наоѓа на перфиеријата на градот. Мушараф се наоѓа во куќен притвор од 12 април.
XS
SM
MD
LG