Достапни линкови

logo-print

Русија сака гаранција од САД за ракетниот систем


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека земјата ги проучува промените во американскиот ракетен одбрамбен систем, но дека се уште сака гаранција дека тој нема да биде насочен против Русија.
Лавров денеска во Брисел се сретна со министрите за надворешни работи на НАТО, како и со американскиот државен секретар Џон Кери.
XS
SM
MD
LG