Достапни линкови

logo-print

Ердоган не се откажува од посетата на појасот Газа


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави дека ќе отпатува во посета на Појасот Газа во мај и покрај барањето на САД тој да го одложи патувањето. Според него, посетата никогаш не била доведена во прашање.
Во минатата недела американскиот државен секретар Џон Кери го повика Ердоган да го одложи патувањето за Појасот Газа, бидејќи тоа ќе се одрази врз американските напори за заживување на мировниот процес на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG