Достапни линкови

logo-print

Индија бара Кина да ја повлече војската од нејзина територија


Индиските власти побараа од Кина да повлече дел од воени трупи за кои земјата тврди дека се сместени во камп на нивна територија. Индиското министерство за надворешни работи соопшти дека еден вод на кинески војници од 15 април се наоѓа во регионот Ладах во близина на границата меѓу двете земји. Кина негираше дека има распоредено војници на индиска територија.
XS
SM
MD
LG