Достапни линкови

logo-print

Двајца приврзаници на Ал Каеда уапсени во Шпанија


Шпанското министерство за внатрешни работи соопшти дека полицијата уапсила две лица кои се осомничени дека се приврзаници на северно африканскиот огранок на Ал Каеда. Според соопштението, еден Алжирец бил упасен во Сарагоса и еден Марконаец во Мурсија. Двајцата биле членови на терористичката група Исламик Махреб.
XS
SM
MD
LG