Достапни линкови

logo-print

Двајца повредени при нападот на француската амбасада во Триполи


Француската амбасада во Триполи 23.04.2013

Француската амбасада во Триполи 23.04.2013

Француската амбасада во Триполи била погодена од автомобил бомба, при што, неофицијално двајца француски чувари биле повредени.
Експлозијата која причинала значителна штета на зградата на Амбасадата.
Францускиот министер за надворешни работи го осуди нападот и изјави дека се во контакт со либиските власти.
Дипломатските мисии се цел на напади во Либија, но ова е прв напад во Триполи по остранувањето од власт на полковникот Муамер ел Гадафи.
XS
SM
MD
LG