Достапни линкови

logo-print

МААЕ ќе ги рестартира преговорите со Иран


Директорот на МААЕ Јукија Амано

Директорот на МААЕ Јукија Амано

Меѓународната агенција за атомска енергија соопшти дека планира да ги рестартира преговорите со Иран околу истрагата за нукеларната програма на земјата. Според соопштението, двете страни веќе разговарале за евентуалните датуми за средба. На последните разговори во февруари двете страни не успеаа да постигнат договор.
XS
SM
MD
LG