Достапни линкови

logo-print

Хејгл го финализира договорот за оружје со Израел


Американскиот секретар за одбрана Чак Хејгл

Американскиот секретар за одбрана Чак Хејгл

Американскиот секретар за одбрана Чак Хејгл изјави денеска дека планираниот мултимилијардерски договор за оружје ќе му помогне на Израел да ја задржи воената супериорност во регионот.
Хејгл за време на посетата на Изрел се сретна со министерот за одбрана Моше Јалон за да ги финализираат деталите за договорот, според кој, САД ќе и обезбедат на земјата напредни проектили и авиони.
XS
SM
MD
LG