Достапни линкови

logo-print

Помош за настраданите во земјотресот во Сечуан


Два дена по силниот земјотрес што ја погоди кинеската провинција Сечан, спасувачките екипи успеале да испорачаат помош до настрадните подрачја. Тоа не беше можно паради разурантите и блокирани патишта како последица на потресот во кој загинале 188 луѓе, а над 11 илјади биле повредени.
XS
SM
MD
LG