Достапни линкови

logo-print

Делегација на Парламентарното собрание на НАТО во Македонија


Во посета на Македонија денеска престојува делегација на Комисијата за цивилна димензија на безбедноста од Парламентарно собрание на НАТО. Членовите на делегацијата ќе се сретнат со потретседателката на Собранието Светлана Јакимовска, а потоа и со членовите на делегацијата на Собранието во Парламентарното собрание на Северноатлантската организација, со статус на придружна делегација, членовите на Комисијата за одбрана и безбедност и на Комисијата за надворешна политика.
XS
SM
MD
LG