Достапни линкови

logo-print

Талибанците во Авганистан заробиле цивили


Авганистанските власти соопштија дека цивилен хеликоптер принудно слетал на територија контролирана од талибанци, при што сите осум луѓе кои биле во леталото биле задржани како заложници. Хеликоптерот бил принуден да слета поради лошото време на неколку киломтери од границата со Пакистан.
XS
SM
MD
LG