Достапни линкови

logo-print

Дачиќ добил уверување дека Србија ќе добие датум за ЕУ


Српскиот премиер Ивица Дачиќ

Српскиот премиер Ивица Дачиќ

Српскиот премиер Ивица Дачиќ изјави денеска дека од високиот претставник за надворешна политика и безбедност на ЕУ Кетрин Ештон добил уверувања дека земјата ќе добие датум за почеток на преговори за приклучување на ЕУ. Според него, датумот не е награда за постигнатиот договор меѓу Белград и Приштина. Двете земји треба до утре да ја известат Ештон дали го прифаќаат договорот.
XS
SM
MD
LG