Достапни линкови

logo-print

Осомничениот за нападот во Бостон не може да зборува


Џохар Царнаев

Џохар Царнаев

Градоначалникот на Бостон Том Менино изјави денеска дека властите најверојатно никогаш нема да бидат во можност да го испрашаат осомничениот за бомбашкиот напад Џохар Царнаев. 19 годишниот Царнаев е во болница и е во критична состојба, при што не може ни да зборува. Тој во петокот беше уапсен од полицијата.
XS
SM
MD
LG