Достапни линкови

logo-print

Кери го повика Ердоган да ја одложи посетата на Газа


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери го повика турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган да ја одложи посетата на појасот Газа додека тој се обидува да ги подобри односите меѓу двете земји. Кери говорејќи во Истанбул му препорача на Ердоган да го почека вистинското време и услови и да не ја посетува палестинската територија во наредниот месец како што му беше во план.
XS
SM
MD
LG