Достапни линкови

logo-print

Се бројат гласовите од локалните избори во Ирак


Во Ирак започна броењето на гласовите од локалните избори, кои се одржаа вчера. Тоа се првите избори од повлекувањето на САД во 2011 година на кои се гледа како на тест за стабилноста на земјата. Крајните резултати се очекува да бидат објавени во наредните денови.
Гласањето главно беше мирно и покрај серијата бомбашки напади и политички атентати за време на кампањата.
XS
SM
MD
LG