Достапни линкови

logo-print

Чеченските бунтовници негираат вмешаност во нападот во Бостон


Лидерот на чеченските бунтовници Доку Умаров

Лидерот на чеченските бунтовници Доку Умаров

Лидерот на чеченското движење Кавказ Емират Доку Умаров негираше дека тие имаат никаква врска со бомбашкиот напад на бостонскиот маратон на 15 април. Според соопштението објавено на веб страната кавказцентар.ком тие не се борат против САД и наведуваат дека Умаров и во Русија забранил напади против цивили.
XS
SM
MD
LG