Достапни линкови

Мајката на бостонските бомбаши негира дека се виновни


Џохар Царнаев

Џохар Царнаев

Мајката на осмоничените за нападот на бостонскиот маратон Зубеидат Царанева изјави денеска дека нејзините синови се невини и дека американските властиги наместиле. Во телефонско интервју за Радио Слободна Европа таа изјави дека не верува оти нејзините синови биле инволвирани во нападот на 15 април, при кој загинаа 3 лица, а околу 170 беа повредени.
Нејзиниот постар син Тамерлан загина во престрелка со полицијата, а помладиот Џохар е повреден. Царанева рече и дека Тамерлан бил контролиран од ФБИ во последните пет години.
XS
SM
MD
LG