Достапни линкови

logo-print

Помош за погодените места од земјотресот во Кина


Спасувачките тимови се борат да однесат залихи во руралните средини во кинеската покраина Сичуан по земјотресот во кој загинаа 179 лица,а околу 6700 беа повредени. Земјотресот предизвика лизгање на земјиштето и беа прекинати комуникациите. Најпогодени беа селата во долината каде фармерите одгледуваат ориз, зеленчук и пченка.
XS
SM
MD
LG