Достапни линкови

logo-print

Пет сноубордери загинаа во лавина во Колорадо


Пет сноубордери го загубиле животот во Колорадо во според властите, најсмртоносната лавина од 1962 година. Локалната полиција соопшти дека имало најмалку еден преживеан во лавината која се случила на 70 километри одалеченост до Денвер. Се уште нема конкретни информации за жртвите и дали се пронајдени нивните тела.
XS
SM
MD
LG